Sitotlač patrí ku klasickým a najlepším spôsobom potlače. Sitotlač garantuje dlhú životnosť a prateľnosť motívu a najlepšie tlačové výsledky. Motív je možné vytlačiť v maximálne v 7-dmich farbách. V porovnaní s flex/flock je pri sitotlači možné tlačiť obrázok v akejkoľvek požadovanej farbe, ktorá môže byť zadefinovaná v Pantone alebo v hodnotách CMYK, ako aj v striebornej a zlatej.

Pri sitotlači dochádza k priamemu potlaču textilu. Maximálny rozmer potlače je: šírka 34cm a výška 38cm. Sitotlač umožňuje potlač bavlnených materiálov (trička, polokošele, zástery, tašky, obrusy...), zmes bavlny a polyesteru a nylon (napr. dáždniky, tašky,.. - len 1-farebná potlač). Sitotlač je vhodná pre väčšie počty (min. 50ks), nakoľko príprava sít pre sitotlač je nákladnejšia.

Technológia pri sitotlači je zložitejšia a skladá sa z viacerých krokov. Daný motív sa musí najskôr rozseparovať do jednotlivých farieb a každá farba je vytlačená zvlásť na film. Využitím týchto filmov sa pripravia šablóny (hliníkový rám, na ktorom je prilepené sito s určitou hustotou). Tieto sitá treba natrieť špeciálnou emulziou. Film sa spolu s natretou šablonou umiestni do fotokomory, kde dochádza k osvieteniu šablony cez tento film. Tam, kde bola šablona osvietená, došlo k vytvrdnutiu emulzie. Na miestach, kde toto svetlo neprešlo cez film, táto emulzia nevytvrdla a pri následnom opláchnutí šablony je vymytá. To znamená, že tam kde nám emulzia vytvrdla, sa stalo sito nepriechodné, kde nevytvrdla a vymyla sa, ostáva sito priechodné a môže cez neho prejsť farba. Šablóny sa následne umiestnia na stroj (karusel) a ak ide o viacfarebnú potlač, musia sa jednotlivé šablóny skalibrovať, aby sa pri sútlači jednotlivých šablón natlačil požadovaný obrázok. Do šablón sa vložia namiešané farby, ktoré sú definované buď v Pantone alebo CMYK. Samotná tlač prebieha tak, že sterák tlačí farbu pred sebou. Keď prechádza cez miesto na šablóne, kde je vymytá emulzia a sito je priechodné, tak cez toto miesto prejde farba na textil a vzniká daný motív. Ak sa motív skladá z viac farieb, tak sa najskor natlačí prvá farba, potom textil prejde pod druhú šablónu, kde sa natlačí druhá farba a potom tretia ...... Celý motív sa potom musí dať do sušiaceho tunela, aby sa farba vytvrdila.

Cena závisí od veľkosti tlače a od objednaného množstva. 

Výhody:
- sitotlač je cenovo výhodná pri väčšom množstve (od cca.: 50ks.) Cena závisí od veľkosti potlače, množstva a počtu farieb,
- možnosť tlače akejkoľvek grafiky, ale max. 7-farebný motív. Vektorová tlač:  možná – bez obmedzenia, min. hrúbka čiar cca. 0,5mm. 
- možnosť tlače prechodovej (rastrovej) tlače (nutná konzultácia)
- možnosť tlače akejkoľvek farby + možnosť použiť metalické farby (zlatá / strieborná)

Nevýhody:
- nepriaznivá cena pri nízkom náklade (do 20-50kusov v závislosti od počtu farieb),
- pri rastrovej tlači a tlači veľmi jemných prechodov existencia limitov technológie (zvážiť použitie digitálnej DTG tlače)

Ďalšie informácie:
- pranie je možné pri teplote 40°C-60°C,
- maximálny rozmer potlače je šírka 34cm x výška 38cm
- potlačitelné materiály: a) bavlna, b) zmes bavlny a polyesteru – kvalita tejto zmesi?, c) nylon  (možná len 1-farebná tlač)