Materiál na vlajky a zástavy

Ako vyberáme materiál?
Materiál na nami vyrábané vlajky vyberáme veľmi starostlivo. Každý materiál, ktorý Vám ponúkame, prešiel testami. Testovali sme tak, že sme z rôznych materiálov ušili vlajky. Vlajky sme následne vyvesili na stožiare a sledovali sme opotrebenie jednotlivých vlajok v čase.

Materiál AIRFLAG
Pri teste materiálu AIRFLAG (Test 1.) sme pre Vás testovali viacero výrobcov tohto materiálu. Na základe testov sme sa rozhodli v našej výrobe používať síce nie najlacnejší ale zato najkvalitnejší materiál na trhu od európskeho výrobcu. (made in gemany)
Výsledky testu:
> v štvrtom mesiaci od vyvesenia zástav, bolo najmenšie opotrebenie na zástave umiestnenej na strednom stožiari (materiál od dodávateľa č.2). Opotrebenie je možné vidieť na priloženom obrázku. (obr. č.1 v slideri). Rýchlosť vetra v tomto období je zachytená na obr. č.2 v slideri.
> v ôsmom mesiaci používania vlajok, bolo opotrebenie omnoho väčšie, ale zástava z materiálu od dodávateľa č.2 (v strede) bola stále bez väčšieho poškodenia. (obr. č.3 v slideri)

Kliknutím na obrázok sa obrázok zväčší.

POLYFLAG vs AIRFLAG - porovnanie

Test č.2 bol zameraný na porovnanie životnosti materiálu Airflag a Polyflag. Sledovali sme opotrebenie týchto materiálov v čase za rovnakých podmienok. Sledovaním sa potvrdilo, že materiál Airflag má omnoho väčšiu životnosť ako materiál Polyflag. (rádovo 2x) Táto skutočnosť je daná inou štruktúrou materiálu Airflag (dierovaná štruktúra) a iným spôsobom pletenia materiálu. Materiál Airflag má nepáravú štruktúru, čo prináša výhodu v podobe odpadnutia operácie obšívania zástav a vlajok.
> Pripojené obrázky ukazujú mieru opotrebenia po štyroch (obr. č.1) a siedmych (obr. č.2) mesiacoch od vyvesenia.
> Detailné porovnanie štruktúry materiálov je na obr. č.3 v slideri.

Kliknutím na obrázok sa obrázok zväčší.

ŽIVOTNOSŤ VLAJOK A ZÁSTAV?

AKÁ JE ŽIVOTNOSŤ?
Životnosť vlajkok a zástav sa nedá všeobecne špecifikovať a to z nasledovných dôvodov: Vlajky sú najčastejšie používané v exteriéri a sú vystavené rôznym klimatickým vplyvom (slnko, dážď, vietor, mráz). Rôznorodým pôsobením týchto vplyvov dochádza k rôznemu opotrebovaniu vlajky a preto nie je možné exaktne zadefinovať životnosť štátnych a firemných vlajok.
Maximálna životnosť vlajky je cca: 12mesiacov v závislosti od klimatických vplyvov. Priemerne však cca: 6-9 mesiacov.

AKO PREDĹŽIŤ ŽIVOTNOSŤ VLAJOK A ZÁSTAV?
Životnosť vlajky alebo zástavy sa dá predĺžiť a to nasledujúcim spôsobom:
> Vlajka by mala byť umiestnená vo voľnom priestranstve, t.j. tak aby nenarážala do okolitých predmetov (stromy, drôty, ploty, stožiare atď.)
> Zástava by mala byť na rotujúcom stožiari t.j. stožiar, ktorý sa pôsobením vetra dokáže spolu s vlajkou natočiť v smere vetra. Týmto sa značne zníži devastačný účinok pôsobenia vetra na vlajky. V prípade stožiarov, ktoré neumožňujú rotáciu, sú vlajky a zástavy vystavované častokrát bočnému pôsobeniu vetra, na ktoré nie sú dimenzované. (V tomto prípade su namáhané ako lodná plachta, čo nie je ich zmyslom)
> V prípade silného vetra sa doporučuje vlajky zvesiť, resp. aspoň ich stiahnuť nižšie na stožiari (bližšie k zemi), kde devastačný účinok vetra, nie je taký silný ako napr. 4m nad zemou.
> Pri mechanickom poškodení vlajky od ostrých predmetov, poprípade vplyvom silného vetra, je nutné tieto zástavy bez odkladu zaslať k nám na opravu, aby nedošlo k zväčšovaniu poškodenia a k z nehodnoteniu celej vlajky.
> Životnosť vlajky je možné predĺžiť vybraním materiálu AIRFLAG, ktorý je vhodný do prostredia s náročnými podmienkami.