Sublimačná potlač je jedna z najlepších a najkvalitnejších spôsobov tlače, ktorá sa používa pri výrobe športových dresov, tričiek ako aj stolových vlajok, beachflagov, banerov, šálov alebo iného textilu. Je možné ju použiť všade tam, kde základom textilu je polyesterové vlákno. Čím má potláčaný textil vyšší obsah polyesterovej zložky, tým je vhodnejší pre potlač sublimačnou technológiou. Sublimáciou sa dá potlačiť len taký textil, ktorý obsahuje v ideálnom prípade 100% alebo obsahu aspoň 70%-80% polyesteru. Nie každý textil je vhodný pre sublimáciu. Vo všebecnosti sa dá povedať, že čím nižší podiel polyesterovej zložky v textile, tým horšie tlačové výsledky.  

Proces potlače sublimáciou v sebe ukrýva niekoľko dôležitých krokov ako sú: príprava tlačových dát | tlač motívu na sublimačný papier | samotná sublimácia = prenos sublimačnej farby z papiera do polyesterového vlákna textilu pri danom tlaku a teplote. Práve vplyvom vysokej teploty môže farba ( pri teplote 200°C = plynné skupenstvo) vstúpiť do vlákien potláčaného textilu. Keď sa teplota zníži, dochádza opäť k zmene skupenstva (plyn vs. pevná látka) a farba sa stáva súčasťou textilu. 

Výhody: 
- potlačený textil si ponechá všetky vlastnosti ako mal pred tlačou (priedušnosť, omäk, komfort),
- vysoká odolnosť voči praniu,
- brilantné farby, možnosť tlače raster (foto, obrázky) + vektor (krivky),
- široká škála farebnosti: Pantone + CMYK,
- možnosť realizácie od 1ks.

Nevýhody:
- funguje len na polyster,
- podkladová farba musí byť biela - biely polyester,
- nevhodné pre tlač na farebný polyester (potrebná konzultácia). Vo všeobecnosti platí: možnosť tmavej dotlače (napr. tmavo modrá, čierna) na svelo vyfarbený podklad (napr. svetložltá, svetlozelená a pod.)    

Ďalšie informácie:
- pranie do 40°C,
- maximálny rozmer potlačených motívov pre sublimáčnú dotlač (dotlač na funkčné polyesterové tričká)  je vo všeobecnosti formát A3 (väčší formát po konzultácii) alebo je možná tlač na vystrihnuté diely (max.šírka 150cm) a nasledná konfekcia (ako napr. výroba športových dresov),
- potrebné grafické podklady v nasledujúcich formátoch: ai, eps, pdf, cdr v prípade rastrov: pdf, tiff.