Technológia

Hokejové dresy vyrábame sublimačnou tlačou, čo znamená, že všetky nápisy a logá sú tlačené priamo do látky hokejových dresov. Pri tejto technológii sa spájajú molekuly farby s vláknom materiálu na molekulárnom základe. Materiál zostáva mäkký a priedušný. Potlač nie je vyprateľná. Žiadny design, žiadnu farebnú kombináciu a potlač nie je problém zrealizovať.

Kvalita

Hokejové dresy vyrábame podľa Vašich požiadaviek. Kvalita sa plne orientuje na potreby profesionálnych hráčov hokeja. Aj preto máme v ponuke iba profi hokejové materiály, čo znamená, že materiály z gramážou nižšou ako 220g/m2 v našej ponuke nenájdete. Za účelom ponúknutia vynikajúcej kvality hokejového dresu sme pre Vás okrem správneho výberu materiálu vybrali aj kvalitné - vysokopevné šicie nite vyrábané v Nemecku. Šitie hokejových dresov prebieha na štvornitkových overlockoch (typ šijacieho stroja) a tým je zabezpečený pružný steh. Preto dosahujú naše švy najvyššiu možnú kvalitu.

Typy límcov

V ponuke máme 6 typov límcov. Použitý typ límca a farebnosť plne záleží od požiadaviek zákazníka. Výsledná cena dresu je závislá od typu límca. Čím zložitejší límec, tým vyššia cena. Rádovo sa ceny najjednoduchšieho a najzložitejšieho límca pohybujú v rozpätí +-5,00€/ks+DPH.

Strihové prevedenie dresov

Momentálne sú v ponuke dva typy hráčskych dresov: CLASSIC (obr.1) a MATCH(obr.2). Základný rozdiel je v použitom strihu. Zatiaľ čo model CLASSIC disponuje klasickým strihom, model MATCH má v oblasti ramien všité  tzv. sedlo.

Ventilácia

použitie ventilácie závisí od voľby zákazníka. V prípade výberu ventilácie, treba zvážiť vybraný design dresu, lebo ventilácia častokrát zasahuje do designu a tým je výsledný "look" hokejového dresu trocha odlišný od dresov bez ventilácie. Na ventiláciu sa používa viac perforovaný (dierovaný) materiál, ktorý uľahčuje ochladzovanie najviac exponovaných miest. Ventilácia sa robí zväčša jednofarebná (farba podľa želania zákazníka).

Tabuľka rozmerov hokejových dresov 

Tolerancia rozmerov: +-2%.

  3XS 2XS XS S M L XL XXL 3XL
A 42 46 50  54  58  62  66  70  74 
B 50 55  60  65  70  75  80  85  85 
C 33 36  39  43  46  51  54  56  56 

Materiál

Spolupracujeme výhradne z európskymi výrobcami látok. Iba títo vedia ponúknuť maximálnu kvalitu, ktorej použitím dosiahneme bezproblémový výrobný cyklus a následne vynikajúcu kvalitu. Pri výbere materiálu našich hokejových dresov dbáme na príjemný komfort nosenia ako aj na optimálne funčkné vlastnosti. V ponuke máme dva materiály s pomenovaním HOCKEY PRO a HOCKEY PRO PREMIUM.

• HOCKEY PRO - (220g/m²) z tohto kvalitného materiálu je vyrábaná väčšina našich hokejových dresov. Povrch je matný, príjemný na omäk, má veľmi jemne dierkovanú štruktúru, ktorá zabezpečuje optimálne odvetranie. Tento materiál je kompromisom medzi maximálnou výdržou a minimálnou hmotnosťou.

• HOCKEY PRO PREMIUM - (240g/m²) používaný pre výrobu profesionálnych hokejových dresov, vystavených extrémnej záťaži. Takisto má matný povrch, je príjemný na omäk, má veľmi jemne dierkovanú štruktúru, ktorá zabezpečuje optimálne odvetranie. Materiál bez kompromisu.

DESIGN

• zákazníci si možu vybrať z viacerých predpripravených designov hokejových dresov alebo si navrhnúť design celkom podľa ich chuti a predstavy.

• pri návrhu farebnej kombinácie sa nekladú žiadne medze fantázii. Každý design hokejového dresu je možné ľubovoľne farebne kombinovať. Okrem designu si môžete sami vybrať strih Vášho hokejového dresu. Máte na výber z rôznych typov materiálov a typov límcov. Každý hokejový dres je dostupný tak ako pre hráča tak aj pre brankára.

Farby hokejových dresov

• farby nemajú nijaké obmedzenia. Je iba na Vás, aká farebná kombinácia vyhovuje Vašim predstavám a aký hokejový dres si objednáte. Cena dresu nezávisí od množstva farieb, ktoré sú na drese použité.

• chceme Vás upozorniť, že farby ktoré sa Vám zobrazujú na monitore sa s veľkou pravdepodobnosťou budú odlišovať od farieb skutočných. Pokiaľ sa chceme vyhnúť nedorozumeniu, zašlite nám presnú definíciu Vašej farby alebo aspoň nejakú vzorku.

Nápisy a čísla

• nezvyšujú cenu - je iba na Vás aké nápisy (meno klubu, mená hráčov) a čísla si zvolíte. Počet nie je obmedzený.
• všetky nápisy sú v základnej cene a sú kalkulované v najkvalitnejšom prevedení (sublimácia), to znamená, že sa nejedná o žiadny flex ani flock. Vaše hokejové dresy budú pružné a zostanú im zachované funkčné vlastnosti (odvod potu, priedušnosť) aj tam kde sú tieto nápisy natlačené.

Nášivky a výšivky

• pokiaľ chcete aby Váš hokejový dres nosil po sezóne niekto iný a mal na ňom svoje meno, vieme pre Vás vyrobiť nášivku s menom (treba prišiť na dres) alebo meno na látke, ktoré sa dá pripevniť na dres použitím suchého zipsu. Takýto systém aplikácie menoviek je vhodný najmä pre mládežnícke družstvá, u ktorých dochádza k častejšiemu pohybu hráčov. Pre nacenenie si treba vyžiadať cenovú kalkuláciu.

• okrem potlače lôg, mien a designu Vám vieme na požiadanie vyrobiť výšivku loga na dres. Cena výšivky nie je v základnej cene dresu. Každú výšivku naceňujeme zvlášť. Výška ceny je závislá od veľkosti požadovanej výšivky resp.počtu stehov, z ktorých je výšivka zhotovená.

Logá

• logá sú veľmi dôležitou súčasťou hokejových dresov a preto sme sa rozhodli, že nebudeme účtovať žiadny príplatok za pridanie loga do grafiky dresu. To znamená, že cena hokejového dresu zostane nezmenená, ak na hokejovom drese budete mať jedno logo ako aj v prípade, že na drese bude napr. 5lôg. Týmto Vám ponúkame využiť efektívny spôsob ako bez zvýšenia ceny dresu získať sponzorov = ponúknuť plochu vášho hokejového dresu rôznym firmám a tým získať sponzorské peniaze, bez toho aby ste čo i jeden cent museli investovať do potlače loga sponzora na dresu. Pridanie loga na hokejový dres bez poplatku je podmienené zaslaním loga v požadovanom formáte a kvalite. (čítaj nižšie - spôsob zaslania lôg) V prípade, že nebude táto podmienka splnená a logá budú zaslané v takej kvalite, ktorá si bude vyžadovať grafické práce súvisiace s úpravou loga do použiteľnej kvality, sme nútení, tieto grafické práce účtovať podľa aktuálneho cenníka. Všetky možné náklady, ktoré môžu vzniknúť spomenutou úpravou loga, budú s Vami vopred konzultované.

• je možné tlačiť logá jednofarbné, viacfarebné ako aj farebné prechody a to všetko bez navýšenia ceny hokejového dresu

• tak ako v prípade potlače nápisov a čísiel, sú aj logá tlačené sublimačnou technológiu. Nejde teda o žiadny spôsob nažehlenia (flock a flex). Toto má za následok ponechanie funkčných vlastností materiálu - príjemný omäk, priedušnosť a odvod potu.

Spôsob zaslania lôg

Logá je najjednoduchšie zaslať e-mailom v niektorých z týchto formátov:
• vektorový (krivkový) formát loga - preferovaný formát cdr, ai, eps, pdf - pokiaľ sa v súbore nachádza korektne zvektorizované logo, nevznikajú objednávateľovi žiadne iné náklady. (zámerne sme použili slovo korektne). Za nekorektné vektorizovanie je považovaný nekvalitný trace, bitmapa (obrázok) vložený do vektorového formátu.
• bitmapa (obrázok) loga - v prípade, že nevlastníte vektorový formát loga, budeme akceptovať aj bitmapový formát loga (jpg, jpeg, gif,psd,tif) s vysokým rozlíšením. Pokiaľ chcete použiť na hokejový dres logá, ktoré sú stiahnuté z internetu, dbajte na vysokú kvalitu loga, aby ste sa vyhli zbytočným nákladom spojených s úpravou loga do použiteľnej kvality.

Vlastný design hokejových dresov

Pokiaľ si chcete objednať absolútne výnimočný hokejový dres, možete využiť našu ponuku výroby vlastného designu dresu. Radi privítame kluby, ktoré chcú preniesť svoje designerské myšlienky na hokejové dres. Zhotovíme Vaše predstavy jedna k jednej. Tento servis výroby designu dresu podľa požiadaviek zákazníka je obzvlásť obľúbený u sponzorov a firiem, ktoré chcú, aby ich hokejové dresy spĺňali podmienky "corporate identity".

Čo je vlastný design? - za vlastný design sa považuje design, ktorý je zhotovený presne podľa požiadaviek zákazníka.

Koľko stojí vytvorenie vlastného designu pre hokejový dres? - za vytvorenie vlastného designu účtujeme paušálny poplatok 50eur.

Ako objednať hokejový dres s vlastným designom? - najskôr nám musíte nejakým spôsobom zaslať skicu, kde je zachytená Vaša predstava designu pre hokejový dres. Na základe tejto skice Vám zašleme grafickú korektúru, ktorú buď poopravíte (najlepšie telefonický kontakt s grafikom, kde mu vysvetlíte aké zmeny treba do korektúry ešte zakomponovať ) alebo schválite. Na základe tejto korektúry potom prebehne výroba hokejových dresov.

Údržba hokejových dresov

• pri praní používajte max.teplotu 40°C a šetrný prací režim. • dresy operte čo najskôr po zašpinení
• používajte šetrné pracie prostriedky • hokejové dresy perte oddelene od iného typu oblečenia
• dresy nikdy nesušte v sušičke ani na vykurovacích telesách!!! • dresy žehlite podľa symbolu na etikete.