Slovensky   Deutsch
  • 07_Vlajky | Zastavy

aktualizované informácie nájdete na webe:

www.promovlajky.sk/zastavy-vlajky

Vlajky a zástavy

Vlajky a zástavy vyrábame sublimačnou technológiou zaručujúcou stálosť farieb. Ako materiál používame 115 gramový - 100% polyester "Polyflag", ktorý zaručuje zvýšenú odolnosť voči vplyvom počasia. Rozmer a tvar plne prispôsobujeme požiadavkám zákazníka. Maximálna šírka vlajky alebo zástavy, ktorú dokážeme vyrobiť z jedného kusa materiálu, je 150 cm. Dĺžka je neobmedzená.

Prevedenie a spôsob uchytenia prispôsobujeme taktiež zákazníkovi, ktorý má na výber z týchto možností:

  1. prevedenie "tunel",
  2. prevedenie "karabínky+tunel"
  3. prevedenie "karabínky"
  4. prevedenie"karabínky+šnúra

 

uchytenie-vlajky-zástavy

 

Cena závisí od veľkosti, farebnosti, prevedenia (1,2,3,4) a počtu objednaných kusov. Cenovú ponuku zasielame na požiadanie.

Termín dodania: ca. 10 pracovných dní, resp. podľa požiadaviek zákazníka.

 Fahnen Mazda Fahnen Ford 
Zástavy mazda 4x1m /// materiál: Polyflag Zástavy autosalón ford 3x1m /// materiál: Polyflag 

 

Vlajky a zástavy - údržba

Používanie

Vlajky musí voľne viať, tak aby nenarážala do stromov, budov, stožiarov a pod. Pri veternom počasí alebo silnom nárazovom vetre je potrebné vlajky zvesiť ale aspoň stiahnuť nižšie na stožiary, tak aby nedošlo k ich poškodeniu. Vlajky musia byť vyprané včas a to skorej, ako príde k ich silnému zašpineniu a zafixoveniu špiny do vlákna vlajky.

 

Údržba a ošetrovanie

Vlajky môžu byť prané v bežnej práčke za použitia bežne dostupných pracích prostriedkov, pri teplote 40ºC. Prípravky nesmú obsahovať bieliaci chlór. Silne zašpinené vlajky a zástavy môžu byť ošetrené lahkým šúchaním za použitia teketého mydla. Šilné škrabanie alebo intenzívne drhnutie pôsobí na zástavy nepriaznivo. Nedoporučujeme vlajky chemicky čistiť. Nie je nutné zástavy ani žehliť. V prípade potreby žehlenia vlajok, treby žehličku nastaviť na teplotu pre 100% polyester.
Pri mechanickom poškodení vlajky od ostrých predmetov, poprípade vplyvom silného vetra, je nutné tieto vlajky bez odkladu zaslať k nám na opravu, aby nedošlo k zväčšovaniu poškodenia a k z nehodnoteniu vlajky.

  

Otázky a odpovede

 
1.) Akú životnosť majú vlajky a zástavy?

Životnosť vlajkok a zástav sa nedá všeobecne špecifikovať a to z nasledovných dôvodov: Vlajky sú vo všeobecnosti používané v exteriéri a sú vystavené rôznym klimatickým vplyvom (slnko, dážď, vietor, mráz). Rôznorodým pôsobením týchto vplyvom dochádza k opotrebovaniu vlajky a preto nie je možné vo všobecnosti zadefinovať životnosť vlajky. 

Štandardná životnosť vlajky je cca: 3-24mesiacov v závislosti od klimatických vplyvov. Priemerne však cca: 6 mesiacov.


2.) Dá sa predĺžiť životnosť vlajok a zástav?

Áno životnosť vlajky sa dá predĺžiť a to nasledujúcim spôsobom:

  1. Vlajka by mala byť umiestnená vo voľnom priestranstve, t.j. tak aby nenarážala do okolitých predmetov (stromy, drôty, ploty, stožiare atď.)
  2. Vlajka by mala byť na rotujúcom stožiari t.j. stožiar, ktorý sa pôsobením vetra dokáže spolu s vlajkou natočiť v smere vetra. Týmto sa značne zníži devastačný účinok pôsobenia vetra na vlajky. V prípade stožiarov, ktoré neumožňujú rotáciu, sú vlajky a zástavy vystavované častokrát bočnému pôsobeniu vetra, na ktoré nie sú dimenzované. (V tomto prípade su namáhané ako lodná plachta, čo nie je ich zmyslom)   
  3. V prípade silného vetra sa doporučuje vlajky zvesiť, resp. aspoň ich stiahnuť nižšie na stožiari (bližšie k zemi), kde devastačný účinok vetra, nie je taký silný ako napr. 4m nad zemou.
  4. Pri mechanickom poškodení vlajky od ostrých predmetov, poprípade vplyvom silného vetra, je nutné tieto vlajky bez odkladu zaslať k nám na opravu, aby nedošlo k zväčšovaniu poškodenia a k z nehodnoteniu celej vlajky.


3.) Je možné vlajky prať?

Áno, vlajky  je možné prať a pri teplote do 40ºC. Pri praní treba použiť bežné dostupné pracie prostriedky. Pracie prostriedky nesmú obsahovať chlór. Chemické čistenie zástav sa nedoporučuje.


4.) Používate na výrobu vlajok len jeden materiál alebo máte širšiu ponuku materiálov?

Štandardne používame na výrobu vlajok a zástav materiál POLYflag 115. Je to najpoužívanejší materiál na výrobu vlajok. Klientom, ktorí požadujú zvýšenú trvácnosť vlajok ponúkame materiál DERflag 115. Tento materiál je vhodný do náročnejších klimatických podmienok.