Slovensky   Deutsch
  • 09_Sietotlac

Potlač textilu - tričiek, polokošiel a iného textilu.

Profesionálna potlač textilu na Slovensku!

Profesionálne Vám potlačíme alebo vyšijeme Vaše tričká ako aj tisíce iných artiklov pre reklamu, voľný čas a Vaše zamestnanie. Rýchlo a celkom podľa Vašich predstáv na najmodernejších strojoch pre potlač a výšivku.

Sitotlač, digitálna tlač, transfery, flex/flock, subliflock, sublimácia umožňujú perfektne prevedenú potlač spĺňajúcu všetky požiadavky.

 Sitotlač

Sitotlač

Sitotlač patrí ku klasickým a najlepším spôsobom potlače tričiek a textilu. Sitotlač garantuje dlhú životnosť a prateľnosť motívu a najlpešie tlačové výsledky. Motív je možné vytlačiť v maximálne v 9-tich farbách.

V porovnaní s flex/flock je pri sitotlači možné tlačiť obrázok v akejkoľvek požadovanej farbe, ktorá môže byť zadefinovaná v Pantone alebo v hodnotách CMYK, ako aj v striebornej a zlatej.

Pri sitotlači dochádza k priamemu potlaču textilu. Maximálny rozmer potlače je: šírka 34cm a výška 38cm.  Sitotlač umožňuje poltač bavlnených materiálov (trička, polokošele, zástery, tašky, obrusy...), .....

Čítaj viac informácií...

Digitálna potlač tričiek

DTG – Digitálna potlač

Digitálna potlač patrí k najmodernejším druhom potlače textilu. Naša firma vlastní tlačiarenský stroj Kornit Thunder 932. Tento stroj pri tlači používa 6 hláv, kde 2 tlačia bielu farbu a 4 hlavy tlačia CMYK. Pri tlači sa atrament strieka priamo na textil. Pri bielom textile sa tlačí len farba CMYK. Na farebný textil sa najskôr tlačí biela farba, ktorá spraví biely základ, na ktorý sa potom natlačí farba CMYK. Potlačený textil sa potom fixuje v teplovzdušnej peci pri teplote 150-160°C. Textil potlačený touto digitálnou technológiou sa smie prať na max. 40°C, obrázok musí byť vyvrátený dovnútra. Maximálny rozmer potlače je š. 35cm x v. 45cm. Digitálna potlač garantuje kvalitné výsledky na svetlom aj tmavom textile. ...

Čítaj viac informácií...

Tranférová potlač trička

Transferová potlač

Transferová potlač je modifikáciou sitotlače, pomocou ktorej dokážeme potlačiť texty a logá na rozličný textil. Pre transferovú potlač je charakteristické, že farba nie nie potlačená priamo na tričko, polokošeľu alebo sveter, ale je natlačená najskôr na transferovú fóliu pomocou sitotlače. Po natlačení farieb prichádza k sušenie transferovej fólie pri vysokej teplote v sušiacom kanáli. Po tomto zdĺhavom procese prichádza nakoniec k nalisovaniu transférovej fólie na vybraný textil. Po nalisovaní sa nechá transferová fólia chvíľku vychladnúť. Potom sa môže strhnúť a celý proces je u konca.

Transferová potlač garantuje vysokú odolonosť pri praní a brilatné farby. Je cenovovýhodná pri väčších objednávkach ...

Čítaj viac informácií...

Potlač tričiek flexom/flockom

Flex/Flock

Flex/Flock je najjednoduchšia možnosť potlače textilu. Touto technológiou je možné potlačiť bavlnu, zmes bavlny a polyesteru, polyester, nylon a to už od 1ks. 

Samotná potlač pozostáva z viacerých krokov. Najskôr sa musí motív vyrezať do fólie/flocku na plotri. Potom sa z fólie/flocku odstránia časti, ktoré do obrazku nepatria tak, že na prenosnej fólii  ostane požadovaný obrázok. Tento obrázok sa na prenosnej fólii položí na textil a lisom sa nalisuje na textil, čo trvá asi 20 sekúnd.  Nakoniec po vychladnutí textilu sa prenosná fólia strhne a na textile ostane nalepený požadovaný obrázok. Ak sa obrázok skladá z viacerých farieb, tak každú farbu treba vyrezať z fólie/flocku požadovanej farby a jednotlivé farby sa postupne lisujú na textil.

Čítaj viac informácií...

Potlač tričiek Subliflockom

Subliflock

 Subliflock je ďalší spôsob potlače textilu. Dajú sa ním potlačiť materiály z bavlny, z polyesteru a zmesy bavlny a polyesteru. Je vhodný aj na funkčné trička, kde funkčné vlastnosti trička ostávajú zachované. Textil potlačený subliflockom je možné prať do 30°C. Na subliflock je možné natlačiť plnofarbené obrázky, fotky, loga. Je vhodný ako pre málokusovú, tak aj pre viackusovú objednávku. 

Potlač subliflockom sa skladá z niekoľkých krokov. Subliflock je flock potlačitelný sublimáciou. Najskôr musíme grafiku vytlačiť na sublimačný papier a daný motív nasublimujeme na subliflock. Potom sa musí obrázok vyrezať na plotri a oddeliť nepotrbný subliflock, aby na prenosnej folii ostal len požadovaný motív. ...

Čítaj viac informácií...

Sublimačná potlač textilu

Sublimácia

Sublimačná potlač je jedna mnohých spôsobov tlače, ktorá slúži k výrobe športových tričiek, ale i stolových vlajok, beachflagov, banerov, šálov alebo vlajok/zástav. Pri sublimačnej tlači sa atrament natlačí najskôr na sublimačný papier a potom sa pôsobením teploty 170-200°C zmení z pevnej formy na plynnú a umožní potlačiť textil plnofarebným a trvalým obrazom. Vplyvom vysokej teploty sa otvoria póry a potom môže plyn vstúpiť do potláčaného textilu. Keď sa teplota zníži, uzavrú sa póry a plyn opäť stuhne a stáva súčasťou textilu.

Sublimáciou sa dá potlačiť len taký textil, ktorý je zo 100% polyesteru alebo pozostáva aspoň z 80% polyesteru. N....

Čítaj viac informácií...