Slovensky   Deutsch
  • 01_Wimpel
  • 02_Tischfahnen
  • 03_Beachflag
  • 04_Startnummern
  • 05_Eishockey
  • 06_Textilien
  • 07_Vlajky | Zastavy
  • 08_Vysivka | Nasivka
  • 10_Futbal

Transferová potlač

Transferová potlač je modifikáciou sitotlače, pomocou ktorej dokážeme potlačiť texty a logá na rozličný textil. Pre transferovú potlač je charakteristické, že farba nie nie potlačená priamo na tričko, polokošeľu alebo sveter, ale je natlačená najskôr na transferovú fóliu pomocou sitotlače. Po natlačení farieb prichádza k sušenie transferovej fólie pri vysokej teplote v sušiacom kanáli. Po tomto zdĺhavom procese prichádza nakoniec k nalisovaniu transférovej fólie na vybraný textil. Po nalisovaní sa nechá transferová fólia chvíľku vychladnúť. Potom sa môže strhnúť a celý proces je u konca.

Transferová potlač garantuje vysokú odolonosť pri praní a brilatné farby. Je cenovovýhodná pri väčších objednávkach a v mnohých prípadoch je o niečo drahšia ako sitotlač. K výhodám transferovej potlače patrí skladovateľnosť. To znamená, že si objednáte viacej transférov ako v tomto momente potrebujete. V prípade, že si budete chcieť doobjednať potlačiť Váš textil, všetko je pripravené k tlači a predovšetkým je to lacnejšie, pretože čím väčšie množstvo transférov objednáte, tým je to lacnejšie. Transferovou potlačou sa dajú potlačiť rozličné materiály: polyester, bavlna, nylónový textil alebo zmes z bavlny a polyesteru. Kvalita transferovej potlače je porovnateľná so sitotlačou. 

Cena závisí od množstva objednaných kusov, veľkosti motívu a počtu farieb. Transferová potlač slúži k potlači tričiek, polokošieľ, svetrov, šiltoviek, futbalových a hokejových dresov, pracovných odevov alebo dáždnikov. Maximálny rozmer potlače je šírka 34 cm a výška 38 cm. K výrobe potrebujeme grafiku v týchto formátoch: eps, pdf, cdr, psd, ai, jpeg alebo tif. Rovnako ako pri sitotlači, tak i pri transferovej potlači môžu byť farby zadefinované v Pantone alebo hodnotách CMYK. Odporúčame pranie do 40°C.

Zhrnutie:

Pranie do 40°C

Cena: transferová potlač patrí k najlacnejším spôsobom potlače textilu; je cenovovýhodná pri väčšom množstve objednaných kusov (od ca. 50ks). Cena závisí od rozmeru potlače, počtu farieb a množstva objednaných kusov.

Výhoda: skladovateľnosť – t.z. vyrobiť viacej transférov ako v tomto momente potrebujete a neskôr v prípade Vašej potreby len nalisovať transfére na textil

Farebnosť: viacfarebné motívy

Prechodová tlač: možná (nutná konzultácia)

Vektordruck: možný – žiadne obmedzenia

Farby: Pantone / CMYK / zlatá / strieborná

Rozmer tlače: maximálny rozmer 34 cm x 38 cm- Vektordruck alebo jednoduchá prechodová potlač, zložitejšia prechodová potlač maximálny rozmer vo formáte A4

Materiál: 1. bavlna

             2. zmes bavlny a polyesteru
           
             3.  nylón – pred potlačou sa musí najskôr skúšobná tlač spraviť.